czwartek, 15 czerwca 2017

Mydło

Robiąc przegląd kosmetyków do higieny całego ciała, można dostać zawrotu głowy. Półki aż się uginają pod ciężarem kolorowych opakowań kosmetyków, w coraz fikuśniejszych buteleczkach i słoiczkach. Nie bez znaczenia jest również ich zawartość, kusząca słodkimi i egzotycznymi zapachami, które uderzają we wszystkie nasze zmysły. 


W dzisiejszych czasach, przy tak ogromnej konkurencji nie jest łatwo sprzedać nowy produkt, bądź utrzymać się na rynku z już wprowadzonym produktem. Trzeba się wyróżniać, wprowadzając nowe krzykliwe nazwy, szokujące połączenia zapachów, pozostające na długo w naszych myślach i na naszej skórze. Jak grzyby po deszczu wyłaniają się nowe nazwy składników nikomu dotąd nie znane, o cudownych właściwościach. Wiele z nich praktycznie "zahacza" o magię, powodując że nasza skóra pozostanie po nich nieziemsko rozpieszczona a jej gładkość, jędrność i aksamit zachwycać nas będzie bez względu na nasz wiek, tryb życia i dbałość o zdrowie. Przyszło nam żyć na szczęście bądź nieszczęście, w czasach bardzo wygodnych. Na wyciągnięcie ręki mamy całe masy "cudownych" specyfików, które zrobią za nasz wszystko. Do tego nie musimy się martwić o zdrowie, bo na wszystko są pigułki, suplementy, lasery i skalpele, dlaczego więc mielibyśmy z tego "bogactwa" nie korzystać. 
Dla bardziej światłych ludzi stworzono serie kosmetyków bio, eco i organic. Wystarczy aby etykietę zastąpić szarym papierem i nabazgrać coś patykiem i gotowe, jeszcze tylko dopisek bio i można spokojnie stosować kosmetyk i spać bez wyrzutów sumienia, przymykając oko na alergie, astmę, nowotwory, choroby na tle hormonalnym i autoimmunologicznym. 


Nie można winić za tę sytuację jedynie konsumenta, jego przyzwyczajeń, niewiedzy czy braku czasu i częstemu oporowi  na zmiany. Winę ponoszą również producenci i dystrybutorzy, agresywnie reklamując swoje produkty, świadomie wpływając na nasze wybory, ukrywając skład kosmetyków, gmatwając informacje na temat swoich produktów, odwołując się do naszych przekonań, przyzwyczajeń bądź nimi sterując. W tym zawiłym i agresywnym świecie marketingu nie ma miejsca na rozmyślne dokonywanie wyborów. Wielu konsumentów nie jest w stanie określić jednoznacznie swoich potrzeb. Zaciera się również granica pomiędzy codziennością i wyjątkowością. Jak zatem wybrać produkt odpowiedni dla naszych potrzeb?
           

Przede wszystkim trzeba określić czemu ma on służyć, czy jesteśmy w stanie znieść jego skutki uboczne i czy naprawdę musimy się na nie godzić.  Wybierając środek do mycia ciała, powinniśmy więc szukać środka, który oczyści naszą skórę, odświeży ją, ewentualnie usunie zrogowaciały naskórek. Wystarczy, że produkt ten będzie miał delikatny zapach nie drażniący naszych zmysłów podczas pielęgnacji skóry, bądź będzie zupełnie obojętny czy bezzapachowy. Powinien również pozostawić skórę z nienaruszoną warstwą ochronną aby po zabiegu nie nastąpiło jej wysuszenie bądź jakiekolwiek zniszczenie. Taki efekt powinien nam w zupełności wystarczyć, wliczając w to również zupełne bezpieczeństwo użytkowania, które wiąże się z tym, że nie zawiera żadnych substancji szkodzących w dłuższej lub krótszej perspektywie naszemu zdrowiu.


Aby taki produkt był dla użytkownika zupełnie bezpieczny powinien być wyprodukowany z niewielkiej ilości składników naturalnych, jakimi są na przykład oleje. Od wielu lat znane są właściwości ochronne i oczyszczające naturalnych mieszanek olejowych. Dodatkiem do takich produktów są naturalne olejki eteryczne bądź naturalne aromaty roślinne. Produkty w całości złożony wyłącznie z takich składników z pewnością spełnią swoje zadanie i pozostawią skórę czystą i świeżą, a co ważniejsze, będą z pewnością bezpieczne dla zdrowia ich użytkowników. Używając prawdziwie naturalnych kosmetyków a nie stworzonych tylko na ich bazie,  uniknąć możemy trudnych do wyleczenia chorób skóry, podrażnień i alergii. Dodatkowo składniki zawarte w popularnych kosmetykach istotnie wpływają na stan naszego zdrowia, warto więc się zastanowić nad ich podstawowym zastosowanie. Czy wszystkie dodatkowe składniki zapewniające na uczucie świeżości przez 24h/ dobę, zmysłowe zapachy, uwodzicielskie doznania są warte problemów zdrowotnych? Ważną sprawą jest również krótkotrwały efekt tych kosmetyków, "ulatujący" po zaprzestaniu ich stosowania. Efekt nawilżenia skóry często związany jest z kosmetykami niezwykle agresywnymi, które silnie naruszają warstwy naskórka, wysuszając partie skóry i powodując stałe uczucie swędzenia czy nawet pieczenia, łagodzone dość szybko po nałożeniem kolejnej dawki "cudownego " produktu. Efekty stosowania takich specyfików często błędnie tłumaczymy twardą wodą czy innymi czynnikami, nie myśląc wcale o obwinianiu za te przyczyny naszych kosmetyków. Lekarstwem w takiej sytuacji często jest zwyczajne wykluczenie takiego produktu z użytku i odbudowanie naruszonych warstw naskórka aby nie doprowadzać do sytuacji błędnego koła z zastosowaniem różnych specyfików. 


Wybierając naturalne mydła w całości wyprodukowane naturalnymi metodami i z naturalnych składników najlepiej mieszanek olejów, jesteśmy w stanie oczyszczać skórę nie naruszając jej warstwy ochronnej i nie narażając się na sutki uboczne w postaci wysuszenia i podrażnienia. Dla osób borykających się z chorobami skórnymi polecane są specjalnie wybrane oleje, charakteryzujące się łagodnym i kojącym działaniem, z dodatkiem płatków owsianych bądź wiesiołka czy ogórecznika, niezwykle silnych sprzymierzeńców w walce z wszelkiego rodzaju zmianami zapalnymi i niezapalnymi skóry. W przypadku łojotoku i trądziku, szukać należy produktów o łagodnym działaniu bakteriostatycznym np. z różą, która nie uszkodzi naskórka oczyszczając go z nieczystości i bakterii. Dodatkowo składniki bakteriostatyczne nie wymagają stosowania środków konserwujących, a ich zapach jest wystarczających by powstrzymać się od stosowania dodatkowych linii zapachowych i sztucznych aromatów. Efekt odświeżający zapewnić nam mogą różnego rodzaju zioła np. mięta, rumianek, rozmaryn.  


Warto zadać sobie trochę trudu i poszukać kosmetyków naprawdę naturalnych, stworzonych z naturalnych składników, najlepiej olejów aby cieszyć się czystą skórą, nie narażając się na poważne problemy zdrowotne. Pamiętajmy im krótsza lista składników tym lepiej, jeżeli nie jesteś w stanie rozszyfrować skomplikowanej nazwy składników, lepiej zrezygnuj ze stosowania takiego specyfiku. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia