niedziela, 19 listopada 2017

Kąpiel pod prysznicem


    

Troszcząc się o właściwą higienę ciała mamy do wyboru kilka opcji. Te najbardziej popularne to kąpiel w wannie i  pod prysznicem.  Ta pierwsza jest bardzo przyjemna ale niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw, może również się okazać, że skorzystanie z niej może być bardzo utrudnione z powodu np. niepełnosprawności, chorób czy dyskomfortu.
    

Wybierając kąpiel pod prysznicem często chcemy zaoszczędzić czas przeznaczony na higienę ciała. Nie bez znaczenia jest też zużycie wody, a co za tym idzie aspekt ekonomiczny, przemawiający na korzyść takiej formy kąpieli. Coraz szersze zastosowanie w kabinach prysznicowych mają perlatory wody, mające na celu zminimalizowanie zużycia wody przez jak największe jej napowietrzenie.
     

Używanie prysznica wydaje się być szybką formą zarówno w ciepłych kąpielach i zimnych. Pomaga nie tylko oczyścić ciało ale także szybko je schłodzić czy rozgrzać w zależności od potrzeb. Zimą po długim i wychładzającym spacerze pozwoli uniknąć przeziębienia, natomiast latem pomoże optymalnie schłodzić temperaturę ciała w czasie upalnych dni. Z kąpieli pod prysznicem warto korzystać nawet kilka razy dziennie w czasie upałów aby uniknąć przegrzania organizmu czy udarów.
    


W stosunku do kąpieli w wannie, istnieje niewiele przeciwwskazań dotyczących korzystania z prysznica.  Kąpiel taka jest prostsza dla osób po przebytych urazach ortopedycznych, dla osób niepełnosprawnych, otyłych, słabszych fizycznie czy chorych. Istnieje wiele udogodnień w postaci krzesełek i uchwytów do kabin. Przede wszystkim jednak samo wejście do kabiny czy przestrzeni, w której umieszczony jest prysznic nie powoduje większych trudności o ile jest on odpowiednio zaplanowany i wykonany.
    

Nie bez znaczenia są również bardziej rozbudowane wersje kabin prysznicowych, które posiadają masaże czy bicze wodne. W wielu nowszych wersjach spotkać możemy wbudowane oświetlenie poprawiające nastrój, dodatkowo zwiększające pozytywne doznania podczas higieny.
    

Kąpiel pod prysznicem jest zatem szybszą i tańszą formą kąpieli, biorąc pod uwagę zużycie wody i czasu, jest również wygodniejsza dla niektórych osób borykających się z równymi schorzeniami.  Różni się od kąpieli w wannie diametralnie, ponieważ nie sposób sie odprężyć przy szybkim prysznicu, jak również nie da się skorzystać pod prysznicem z aromaterapii naturalnej i nie pomoże wyciszyć się naszemu umysłowi po ciężkim i stresującym dniu.  Każdy organizm jest jednak inny i posiada swoje upodobania i potrzeby dlatego obie formy kąpieli mają swoich zwolenników i przeciwników, ważne jest jednak aby wyciągnąć z każdej z nich maksimum korzyści dla naszego organizmu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia